poniedziałek, 12 grudnia 2016

Plastyczny konkurs „Nasz dom – nasza rodzina”

Podczas wyboru Opiekunki Roku 2016, jaki się odbył 12 grudnia 2016 w nowym żłobku „Żagielek” przy ul. Olsztyńskiej 12 na gdańskiej Zaspie Rozstaje, odbyło się również wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Nasz dom-nasza rodzina”. W konkursie wzięli udział wychowankowie 12 gdańskich żłobków wraz z rodzinami lub opiekunami. Każdy członek jury wybrał jedną pracę, którą nagrodził wyróżnieniem
Krystyna Konieczny, dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków, postanowiła ze względu na trudny wybór nagrodzić trzy prace: Szymona, Joannę i Piotra Gajek, Jeremiego Przybytek z rodzicami oraz pracę opiekunki Karoliny Bystrzak z Anią Płochocką i Zosią Szyluk. 
- Liczba zgłoszonych prac przeszła nasze najśmielsze życzenia. Wpłynęło do nas 218 prac, a każda taka piękna – tak podsumowywała konkurs Krystyna Konieczny. Wybór był bardzo trudny, bo w każdej pracy widać trud i zaangażowanie zarówno dzieci jak i dorosłych. Są prace wykonane przez rodziny, są i takie które zrobiły wraz z dziećmi opiekunki w żłobkach. Postanowiliśmy wyróżnić 42 prace, te naszym zdaniem najpiękniejsze. Oprawimy je i powiesimy w naszych 12 żłobkach, to będzie forma nagrody za pracę dzieci – dodała Krystyna Konieczny.
Iwona Kawczyńska-Cudejko z Agencji Reklamowej Happy Business, nagrodziła pracę Ewy, Rafała i Jasia Dudzuńskich. Do gustu przypadła jej praca, która była kolorystyczna, wypełniała cały plan, zastosowano w niej różne formy plastyczne, jak kredki czy plastelinę oraz pośrodku miała wklejony latawiec. Symbol statku powietrznego, który częstokroć był wykorzystywany do zawodów latawcowych organizowanych właśnie na Zaspie Rozstaje i Młyniec, gdzie do 1974 roku znajdowało się lotnisko.
Zawodowa fotografka Małgorzata Olczak wybrała prace Macieja i Aleksandra Męczykowskich, która była wykonana z wycinanek.
Kierownik Klubu „Plama” na Zaspie Młyniec Szymon Wróblewski wyróżnił Różę i Lidię Tuńskie,
Spotkanie w nowym żłobku „Żagielek” na Zaspie Rozstaje uatrakcyjnił występ piosenkarki Natalii Capelik-Muianga (uczennicy klasy maturalnej I LO w Gdańsku), przy akompaniamencie organisty Artura Sekury. Finalistka 8. edycji programu telewizyjnego Mam Talent zebrała gromkie oklaski za wykonanie utworów nawiązujących do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz