niedziela, 18 grudnia 2016

Biedroń pokonał siedmiu prezydentów Pomorza

Wszystkich prezydentów siedmiu miast Pomorza zdecydowanie pokonał prezydent Słupska Robert Biedroń. w plebiscycie Samorządowiec Pomorza 2016. Spośród siedmiu prezydentów miast Pomorza uzyskał on największą ilość 510 głosów. Za sobą w tyle pozostawił prezydentów Gdańska – Pawła Adamowicza (161 głosów) i Sopotu – Jacka Karnowskiego (154 głosy). Ale co ciekawe, że za tą trójką, dopiero na czwartym miejscu uplasował się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, z ilością tylko 88 głosów.
W Sali Herbowej Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku 16 grudnia 2016 ogłoszono wyniki plebiscytu oceniającego samorządowców na półmetku kadencji. Od ostatnich wyborów samorządowych minęły bowiem dokładnie dwa lata. Z tej okazji "Dziennik Bałtycki" przeprowadził wśród swoich czytelników plebiscyt, który był sprawdzianem popularności i aktywności pomorskich lokalnych polityków. Aby zagłosować na wybraną osobę, trzeba było wysłać SMS-a i jeszcze za niego zapłacić. 
Czytelnicy wybrali najpopularniejszych samorządowców - prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów oraz najlepszych radnych w każdym powiecie na Pomorzu. Współorganizatorem plebiscytu był marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.
W kategorii Prezydent Pomorza, bezkonkurencyjny okazał się prezydent Słupska Robert Biedroń, który otrzymał 510 głosów. Kolejne miejsca zajęli:
  • Paweł Adamowicz, Gdańsk - 161 głosów
  • Jacek Karnowski, Sopot - 154 głosy
  • Wojciech Szczurek, Gdynia - 88 głosów
  • Krzysztof Hildebrandt, Wejherowo - 70 głosów
  • Janusz Stankowiak, Starogard Gdański - 54 głosy
  • Mirosław Pobłocki, Tczew - 17 głosów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz