czwartek, 15 grudnia 2016

Gdańscy tancerze wystąpili w ECS

Utwory taneczne zaprezentowano uczestnikom uroczystości z okazji 10 lat realizacji programu pomocy bezdomnym kotom w Gdańsku. Odbyły się one 14 grudnia 2016 w Europejskim Centrum Solidarności. Na jego niewielkiej scenie, ale przy dobrze odtwarzanej muzyce, dzięki zabiegom Dariusza Wołodźko z Biura Prasowego Urzędu Miasta Gdańska, patronującemu temu programowi, mogliśmy zobaczyć doskonały balet w wykonaniu gdańskich tancerzy.
Jako pierwsza taniec klasyczny w czystej formie pt. Umierający łabędź, do muzyki Camille Saint-Saens, wykonała Natalia Cendrowicz. Jej spokojny biały klimat wprowadził nas w czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
„Impresję” do muzyki Phillipa Glasa pt. Morning Pasage zaprezentowali Anita Gregory i Oleksandr Khudimow, tym razem wprowadzając nas w klimat romantycznych emocji opartych na technice tańca współczesnego.
Mniej liryki, a więcej dynamiki było w tańcu opartym na uczuciach ludzkich, które to przyciągają się, to rozchodzą niczym cząsteczki atomów, wykonanym do muzyki Hanza Zimmera pt. „Mombasa”. Dynamicznie w technice tańca modern-jazz, zatańczył duet Sayaka Haruna-Kondracka i jej życiowy partner Bartosz Kondracki.
„Kociarze” mają czułe serce do zwierząt, ale i potrafią docenić wysoki kunszt sztuki baletowej, co przełożyło się na gromkie oklaski i robienie zdjęć gdańskim tancerzom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz