czwartek, 15 grudnia 2016

Myszka z Turniokami na gali sportu... śpiewał kolędy

Trzy miejsca na „pudle” 14. edycji wyboru Najlepszego Sportowca Gdańska zajęli: 1. Piotr Myszka – żeglarz AZS AWF Gdańsk, 2. Sławomir Peszko – piłkarz Lechii Gdańsk, 3. Mateusz Biskup – wioślarz AZS AWF Gdańsk.
W czołowej „10” Najlepszych Sportowców Gdańska 2016, czwarte miejsce zajął Mateusz Mika – siatkarz gdańskiego Lotosu Trefla. W poprzednich edycjach dwukrotnie z rzędu zajmował on pierwszą lokatę.
Mateusz Mika nie uczestniczył w gali, bo w tym samym czasie rozgrywał mecz siatkówki w Ergo Arenie, z której przemówił do licznej publiczności zgromadzonej w Operze Bałtyckiej. Prowadzący sportową galę na bieżąco informowali, że siatkarze LOTOSU Trefla szybko otrząsnęli się po przegranym pierwszym secie i uratowali trzy punkty, wygrywając z AZS Częstochowa 3:1 (22:25, 25:15, 25:18, 25:19). Kapitalne spotkanie zagrał właśnie Mateusz Mika, a sporo ożywienia w grze defensywnej wniosła jego stała rotacja na pozycji libero.
Galę w Operze Bałtyckiej ze sporym znawstwem tematyki sportowej, a zwłaszcza piłki nożnej, poprowadzili Magdalena Skorupka-Kaczmarek (po szefowaniu w biurze prasowym GIK obecnie Kancelaria Prezydenta Gdańska) i Szymon Zaworski. Ten mierzący 194 cm wzrostu dziennikarz Polsat News przytoczył co ciekawsze pomeczowe wypowiedzi trenera piłki nożnej Bobo Kaczmarka. Natomiast synowa Kaczmarka, przywdzianymi wysokimi szpilkami próbująca dorównać scenicznemu partnerowi, podziękowała publicznie „tacie” za dowożenie jego wnuczki, a jej córki Hani na treningi tenisa ziemnego.
W sektorze VIP-ów w drugim rzędzie zasiadał trener piłki nożnej Bogusław Kaczmarek w towarzystwie swojej wnuczki 10-letniej Hani, która – jak dowiedzieliśmy się z operowej sceny - jest dowożona przez dziadka Bobo na korty Diłajów w Suchaninie na zajęcia z tenisa ziemnego.
Sponsorami gdańskiego sportu w mijającym roku zostali: ETL Gruppe, Grupa Lotos i Grupa Energ. Nagrody wręczyli wiceprezydent miasta Andrzej Bojanowski i radny miasta Mirosław Zdanowicz.
Partnerzy gdańskiego sportu to: 3W Dystrybucja Budowlana S.A., Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego, Fundacja Gdańska, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Grupa Budimex, Łączpol - AZS, MH Automatyka, Międzynarodowe Targi Gdańskie, New Balance, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Renault Zdunek, Trefl S.A., Unia Group, Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.
Na widowni obok siebie zasiadali partnerzy gdańskiego sportu, na zdjęciu od lewej Maciej Lisicki, wiceprezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku i Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Za nimi piłkarze Lechii.
Sportową galę w Operze Bałtyckiej uatrakcyjnił zespół Turnioki, łączący muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, rozumiejąc potrzeby odbiorcy i czerpiąc radość wspólnego muzykowania, która emanuje ze sceny.
Nawet do wspólnego odśpiewania kolędy, góralskie Turnioki poprosili na scenę laureata plebiscytu żeglarza Piotra Myszkę. Zespół wydał 3 płyty autorskie i 2 z innymi wykonawcami. Turnioki zagrały ponad siedemset koncertów w kraju i zagranicą. Są laureatami konkursów Nowa Tradycja w Warszawie i Muzyki Folkowej w Zakopanem.
W foyer Opery Bałtyckiej w Gdańsku sportowcom czas konsumpcyjny umilały odmienną muzyką od Turnioków, skrzypaczki z Cappelli Gedanensis.
Po gali w foyer Opery Bałtyckiej w Gdańsku zaserwowano wyjątkowo dużo włoskiego wina, białego i czerwonego o nazwie Vitorino.
Duży stół, głównie z kanapkowym jedzeniem firmy Catering & Event 3City, był ustawiony w pobliżu oświetlonej, nawiązującej do zbliżających się świąt choinki.
Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz