piątek, 17 czerwca 2016

Dwa nowe boiska przy SP nr 79 na PrzymorzuDeszczem zostały poświęcone podczas porannej ulewy w piątek 17 czerwca 2016 roku dwa nowe boiska wybudowane przez Miasto Gdańsk przy Szkole Podstawowej nr 79 w Gdańsku Przymorzu, ul. Kołobrzeska 49.

Symbolicznego poświęcenia nowych obiektów, ale pod dachem w szkolnej sali gimnastycznej, dokonał ksiądz Grzegorz Stolarczyk, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Alberta.

Jedynie prezydent Miasta Paweł Adamowicz odważył się wyjść na zewnątrz szkoły i w strugach deszczu pod parasolem, co obserwowali uczniowie zgromadzeni w sali gimnastycznej, dokonać rozwiązania dwóch dużych czerwonych kokard. W ten sposób symbolicznie włodarz Miasta otworzył wrota do nowych obiektów sportowych.- Ich budowa trwała trzy miesiące. Koszt realizacji inwestycji, to 1,28 mln zł. Od roku 2006 w Gdańsku powstało już 80 boisk przyszkolnych i osiedlowych, a w planach jest jeszcze budowa 40 takich obiektów - powiedział Adamowicz.

Kiedy prezydent mókł na deszczu, w tym czasie pod zadaszeniem wymieniali pochlebne opinie o remisowym (0:0) meczu piłkarskim reprezentacji Polski z Niemcami w ramach francuskiego UEFA Euro 2016, na powyższym zdjęciu od lewej - radny Miasta Gdańska Andrzej Kowalczys, trener Lechii Gdańsk Józef Gładysz i ksiądz proboszcz Grzegorz Stolarczyk.

Po powrocie do sali gimnastycznej, prezydent Paweł Adamowicz w asyście swojej najmłodszej córki, na ręce dyrektora szkoły przekazał siatkę wypełnioną kilkoma piłkami, mówiąc mu, że w edukacji jest on ważnym graczem społecznym.

Dyrektor SP 79 Michał Downar-Zapolski, absolwent AWFiS Gdańsk, dziękując za otrzymane prezenty i licznym gościom za skorzystanie z zaproszenia, powiedział, iż podczas roku szkolnego jak i podczas wakacji, dzieci i młodzież będzie mogła aktywnie spędzać na nowych obiektach czas pod opieką animatorów sportu. W ramach inwestycji polegającej na zagospodarowaniu terenu pod Centrum Sportowo Rekreacyjne przy SP nr 79 wykonano dwa boiska wielofunkcyjne wraz z odwodnieniem liniowym oraz wyposażeniem (boisko '1' o wymiarach 20x36m, boisko '2' o wymiarach 19,1x32,1m), bieżnię okólną i bieżnię prostą. Boiska są oświetlone, a także otoczone lekkim ogrodzeniem panelowym o wysokości 4 m z piłkochwytami sięgającymi 6 m na krótszych bokach ogrodzeń. Dodatkowo wykonana została również modernizacja istniejących piłkochwytów oraz ogrodzenie na istniejącym boisku typu "Junior".  
Dyrektor przepraszał gości i młodzież szkolną za ulewny deszcz, który uniemożliwił przeprowadzenie uroczystości na nowych obiektach i zaprosił wszystkich na inaugurację roku szkolnego 1 września 2016 roku. Dopiero wtedy m.in. zostanie przeprowadzony na nowej bieżni bieg VIP-ów na... dystansie 100 metrów.

W ramach części artystycznej dzieci pokazały na czym polegają poszczególne dyscypliny sportu z użyciem piłek.

Miłym akcentem uroczystości było przekazanie przez prezydenta Pawła Adamowicza Karty Podarunkowej o wartości 2 tys. zł do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego. Kartę tą otrzymała Dorota Suchacz, dyrektor Gimnazjum nr 11 w Gdańsku Stogach przy ul. Kłosowej, za już jedenaste zwycięstwo w XI Biegu Gdańszczan.

Młodzież skocznie odtańczyła i odśpiewała piosenkę o tematyce sportowej.
Był to najbardziej porywający moment deszczowych uroczystości w SP 79 i nie ma się czemu dziwić, że wielu gości uwieczniło to wydarzenie swoimi komórkowymi aparatami fotograficznymi.

Finałem uroczystości była wspólna zabawa z piłkami. .

Dyrektor SP 79 Michał Downar-Zapolski (trzymający wizerunek nowych obiektów) postanowił zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Olafem Dramowiczem, prezesem Klubu Sportowego Olivia, któremu bardzo zależy na rozwoju piłki nożnej na Pomorzu.

Gości zaproszono na poczęstunek do szkolnej stołówki. Stół zapełniła i przyozdobiła firma Salvit-Prima z Gdańska Moreny, będąca dostawcą mleka, owoców i warzyw do szkół w ramach programów unijnych.

Okolicznościowy tort w kształcie piłkarskiego boiska z rozstawionymi piłkarzami polskiej reprezentacji, rozkroił dyrektor SP 79 i pierwszą porcją poczęstował byłą nauczycielkę języka polskiego Urszulę Dylicką, która w tej szkole przepracowała 40 lat, a przez ostatnie 12 lat była jej wicedyrektorką.

Młodzieży szkolnej bardzo smakował koktajl owocowo warzywny przyrządzony przez firmę Salvit-Prima.

Z ochotą konsumowano sok wytwarzany na bieżąco w sokowirówce z warzyw i jabłek.

Dla wszystkich gości przygotowano małe statuetki z grawerką o treści: Pamiątka z Otwarcia Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 79 w Gdańsku.


Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz