wtorek, 21 czerwca 2016

Zaginął upominek metropolity gdańskiego /?/Jednoczesnego przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali znamienici goście targów, zarówno wysokiej rangi wojskowi jak i cywile oraz jedyny duchowny - metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź.


Z tej dziesięcioosobowej grupy, to jedynie metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź zdobył się na piękny gest odcinając część swojej wstęgi i wsadzając ją w butonierkę marynarki stojącego obok niego z lewej Bartosza Kownackiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.


Tak ładnie przystrojony w barwy narodowe Sekretarz Stanu Bartosz Kownacki, po chwili w imieniu ministra Antoniego Macierewicza, ogłosił otwarcie 14. Bałtyckich Targach Militarnych BALT-MILITARY-EXPO, które odbywają się w Gdańsku w dniach 20-22 czerwca 2016 r. z udziałem ponad 140 firm z 15 krajów.


Tuż po ceremonii otwarcia targów, najwyższy rangą przedstawiciel polskiego rządu Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki został otoczony przez grupę dziennikarzy. Udzielając przed kamerami telewizyjnymi licznych wypowiedzi, Kownacki niestety już nie miał w butonierce biało-czerwonej szarfy, podarunku od metropolity gdańskiego. Czyżby się wstydził barw narodowych? A może ten pamiątkowy upominek przekazał komuś innemu? Bo wątpliwe, aby schował do kieszeni swoich spodni?

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz