niedziela, 12 czerwca 2016

VI Europejski Kongres Finansowy, Sopot 13-15 czerwca 2016"JAKA PRZYSZŁOŚĆ POLSKI W EUROPIE?" wystąpieniem na ten temat Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera RP, Ministra Rozwoju, (na zdjęciu poniżej) rozpocznie się w poniedziałek 13 czerwca w Sopocie VI Europejski Kongres Finansowy.


Swój udział w kongresie zapowiedziało ponad tysiąc osób ze świata biznesu, bankowości, którzy przez trzy dni będą proponować i wspierać działania stymulujące bezpieczeństwo i stabilność finansową Polski i Unii Europejskiej.

Pierwszego dnia będą próbowali zanalizować, jaka przyszłość czeka Europę w najbliższych latach. Jakie są możliwe scenariusze?

Ciekawie zapowiadają się dwie debaty oksfordzkie. Pierwszego dnia kongresu, pierwsza na temat rynku kapitałowego, który ma zastąpić banki w finansowaniu rozwoju gospodarczego. Druga akademicka, planowana na zakończenie kongresu, będzie próbą odpowiedzenia sobie na pytanie, czy Unia Europejska rozpadnie się w ciągu 5 najbliższych lat?
Uczestnicy tej oksfordzkiej debaty z dwóch różnych uczelni brytyjskich na podstawie argumentów będą się przekonywać o swoich racjach. Prowadzącym debatę w środę 15 czerwca w godzinach 15:00 – 16:15 w sopockim Sheratonie będzie Grzegorz Nawrocki, Prezes British Alumni Society. Przedstawiciele obu przeciwstawnych propozycji, to Jan Farfał z University College London i Karol Kraś z London School of Economics.
Najistotniejszym zadaniem uczestników
VI Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie będzie opracowanie i publiczne ogłoszenie najważniejszych rekomendacji w omawianych zagadnieniach związanych z przyszłością Unii Europejskiej, jak i Polski w UE.
Odbywający się corocznie w Sopocie
European Financial Congress stanowi z jednej strony podsumowanie dorobku merytorycznego projektu, a z drugiej – inspiruje oraz wyznacza kierunki i cele dla przyszłych działań.

Fot. Włodzimierz Amerski
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz