czwartek, 2 czerwca 2016

Adamowicz do piłkarskiej kadry

Towarzyski mecz piłkarski polskiej reprezentacji z Holandią na Stadionie Energa Gdańsk zakończył się porażką. Przy wypełnionych trybunach i milionach telewidzów, biało-czerwoni przegrali 1:2 w przedostatnim teście przed mistrzostwami Europy we Francji.


Tego samego dnia w środę 1 czerwca 2016 roku, kilka godzin wcześniej, tuż obok Stadionu Energa Gdańsk, celnym strzałem na bramkę – co osobiście podziwiałem - wykazał się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Ubrany w garnitur i czarne lakierki skierował piłkę w dolny róg bramki, czym całkowicie zaskoczył bramkarza. 
I to właśnie Adamowicza, trener naszej kadry Adam Nawałka, powinien wstawić do naszej reprezentacji, choćby jako zawodnika rezerwowego. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz już po raz kolejny wykazuje się celnymi strzałami na bramkę przy podobnych sytuacjach.


Tym razem stało się to podczas otwarcia już osiemdziesiątego wielofunkcyjnego boiska sportowego tuż obok Szkoły Podstawowej nr 22 przy ul. Suchej 29 w Gdańsku Letnicy.
Adamowicz takie boiska przyszkolne i osiedlowe otwiera w Gdańsku już od 2006 roku. Miał więc sporo czasu i okazji, aby się praktycznie zorientować, co trzeba robić z piłką na boisku. A jeszcze 40 takich boisk pozostało mu wybudować i otworzyć. Za te kilka lat, będzie go można - być może - uznać za najlepszego piłkarskiego snajpera w Gdańsku. 
Póki co trener Adam Nawałka, chyba nie zaryzykuje, aby powołać Adamowicza do kadry, i 10 czerwca ze wzmocnionym składem rozpocząć we Francji EURO 2016.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz