czwartek, 9 czerwca 2016

Eltel otwiera Centrum Usług Wspólnych w GdańskuSkandynawska firma Eltel poinformowała na konferencji prasowej 9 czerwca 2016 roku o otwarciu jeszcze w tym roku nowego Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku. Centrum będzie świadczyć usługi dla wszystkich spółek Eltel w zakresie finansów, zasobów ludzkich oraz wsparcia zakupów 
Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku, w którym planowane jest zatrudnienie 80 pracowników ma zapewnić konsolidację konkretnych zadań, które obecnie są wykonywane w różnych lokalizacjach w dziesięciu krajach na świecie. Przenoszenie procesów do centrum w Gdańsku potrwa dwa lata.


Jak powiedziała dyrektor Centrum Brygida Ołdakowska (na powyższym zdjęciu pierwsza z prawej), proces rekrutacji pracowników już się rozpoczął. Nie koniecznie muszą to być tegoroczni absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego. Mogą to być również osoby w wieku około 40 lat, które zostaną odpowiednio doszkolone do potrzeb firmy. Poszukiwane są osoby posiadające umiejętności z zakresu rachunkowości m.in. w systemie IFS, finansów i zasobów ludzkich. Połowa zatrudnionych musi dobrze władać językiem angielskim, a druga połowa, szwedzkim, norweskim, duńskim, estońskim, litewskim, fińskim lub niemieckim.


Grupa Eltel jest wiodącym europejskim dostawcą usług technicznych świadczonych na rzecz operatorów kluczowych infrastruktur sieciowych sieci energetycznych, telekomunikacyjnych i komunalnych. Eltel wywodzi się z Finlandii i Szwecji. Firma ma silną pozycję w regionie nordyckim, stanowiącym jednocześnie największy rynek geograficzny. Obszar działalności obejmuje również kraje bałtyckie oraz Afrykę. Grupa zatrudnia 9600 osób, a w roku 2015 przychód firmy wyniósł 1,255 miliarda EURO. Od lutego 2015 roku akcje firmy są notowane na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ.


Stworzenie nowego, wyspecjalizowanego Centrum Usług Wspólnych ma pomóc osiągnąć strategiczny cel Eltel, jakim jest osiąganie 10 proc. średniorocznego wzrostu. - Nowe centrum dostarczy nam wydajną platformę, wspierającą rozszerzanie działalności grupy Eltel, zarówno w wymiarze organicznym, jak i poprzez przejęcia. Działamy na bardzo konkurencyjnym rynku, a nasi klienci oczekują od nas usług zarówno wysokiej jakości jak i efektywności. Oczekujemy, że nowe Centrum Usług Wspólnych w Polsce przyczyni się do osiągnięcia tych celów – mówi Gert Sköld, dyrektor generalny w Eltel AB (na powyższym zdjęciu).


- Jesteśmy zadowoleni z wyboru Polski oraz Gdańska jako nowej bazy dla naszego Centrum. Gdańsk posiada dobrze rozwinięty i dojrzały rynek usług wspólnych na konkurencyjnym poziomie kosztów oraz odpowiednie zaplecze doświadczonych i kompetentnych osób. Jest to bardzo dobra lokalizacja z dobrze funkcjonującą siecią połączeń ze wszystkimi krajami, w których Eltel prowadzi działalność. Ja osobiście bardzo się cieszę i liczę na to, że zbudujemy silny zespół, który będzie aktywnie wspierał rozszerzanie naszej działalności w przyszłości – dodaje Satu Koskinen, dyrektor Global Shared Services w Grupie Eltel, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w gdańskim Hotelu Mercure.

Od samego początku inwestycja wspierana jest przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (INVESTGDA).


- Jako region staramy się stwarzać najbardziej konkurencyjne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej w basenie Morza Bałtyckiego. O skuteczności tych działań świadczy kolejna inwestycja skandynawskiej firmy, która doceniła nasz potencjał. Inwestycja firmy Eltel jest dla nas szczególna, ponieważ będzie to pierwsze centrum usług wspólnych firmy pochodzącej ze Szwecji - mówi Wiesław Byczkowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego (na powyższym zdjęciu).- Nie od dziś wiadomo, że Gdańsk i szerzej Trójmiasto, to region oferujący najkorzystniejsze warunki dla działalności firm IT oraz BPO. Potwierdzają to kolejne firmy, które właśnie tu otwierają swoje siedziby, placówki czy oddziały. Bardzo nas cieszy, że do tego grona dołącza Eltel – lider w swojej branży. To dobra wiadomość również dlatego, że nowe firmy to również możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu – dodaje Andrzej Bojanowski, Zastępca Prezydenta Gdańska.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz