poniedziałek, 27 czerwca 2016

Sopockie flagi załopotały w Bydgoszczy

Wielkie gratulacje i brawa należą się dwóm zawodniczkom Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego (SKLA), które podczas dekoracji medalowej w niedzielę 26 czerwca, ostatniego dnia rozgrywanych w Bydgoszczy 92. Mistrzostw Polski Seniorów, wzniosły do góry niebieskie flagi z białym napisem Sopot.

Pierwsza z tych zawodniczek, to Anna Kiełbasińska zwyciężczyni biegu finałowego na 200 metrów z wynikiem najlepszym w tym sezonie 23,27 sek.

Drugie miejsce zajęła Marika Popowicz-Drapała z CWZS Zawisza Bydgoszcz (23,56) na powyższym zdjęciu z lewej, a trzecie Agata Forkasiewicz z KS AZS-AWF Wrocław (23,58).

Tą drugą propagatorką letniej stolicy Polski na krajowych mistrzostwach lekkoatletycznych w Bydgoszczy, była zwyciężczyni biegu finałowego na 800 metrów Angelika Cichocka z SKLA Sopot z czasem 2:10,62 minuty. Srebrny medal wywalczyła największa rywalka sopocianki na tym dystansie Joanna Jóźwik z AZS-AWF Warszawa 2:10,90 (na powyższym zdjęciu z lewej), a brązowy medal Paulina Mikiewicz-Łapińska z KS Podlasie Białystok, z czasem 2:11,45.

Dla Angeliki Cichockiej (udzielającej wywiadu dziennikarzom), był to już drugi złoty medal podczas tych MP seniorów w Bydgoszczy, bo w piątek 24 czerwca wygrała na 1500 m z czasem 4:08,48 min. Druga była największa rywalka sopocianki na tym dystansie Sofia Ennaoui (4:09,16) z MKL Szczecin, a trzecia Danuta Urbanik (4:09,24) z WKS Victoria Stalowa Wola.