sobota, 18 czerwca 2016

Piłkarki z Pruszcza najlepsze w turnieju „Do przerwy 0:1”


Żeńska drużyna Czarni Pruszcz (na powyższym zdjęciu) z 7 pkt. wygrała turniej piłkarski ,,Do przerwy 0:1", który cztery razy do roku jest rozgrywany na gdańskiej Zaspie.


Zwycięski zespół bardzo się cieszył ze zwycięstwa wraz ze swoim opiekunem Rafałem Winterem, którego córka grała na obronie.

Jedynego gola w tym decydującym o zwycięstwie meczu z zespołem Delfinki z Pelplina zdobyła – w mojej osobistej ocenie najlepsza zawodniczka żeńskiego turnieju - Zuzanna Łachinowicz.


W grupie żeńskiej turnieju zagrały ze sobą tylko cztery zespoły. Ani jedna z Trójmiasta, co daje wiele do myślenia dyrekcjom trójmiejskich szkół i wychowawcom Wychowania Fizycznego. 
Na powyższym zdjęciu przed dekoracją zespół w czerwonych strojach Czarni Pruszcz, a w zielonych Żukowo.

Drugie miejsce z 6 pkt., zajęła drużyna Delfinki z Pelplina (na powyższym zdjęciu).


Trzecie miejsce z 4 pkt., zajęły dziewczęta z Żukowa (na powyższym zdjęciu).


Zespół z Gościcina koło Wejherowa nie wygrał żadnego z trzech meczów i ostatecznie zajął czwarte miejsce. Dziewczyny z ambitnego Gościcina strzeliły tylko dwa gole, po jednym honorowym w dwóch meczach ze zwycięzcą turnieju Czarni Pruszcz 1:6 i z Żukowem z takim samym wynikiem przegranej 1:6.

W nagrodę zespół z Gościcina otrzymał z rąk organizatora turnieju Andrzeja Kowalczysa, radnego Miasta Gdańska, puchar fair play.

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz