niedziela, 26 czerwca 2016

Paweł Fajdek super twardzielem


Kapryśna pogoda o prawie 1,5 godziny opóźniła drugi dzień 92. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywanych w Bydgoszczy. W sobotę 25 czerwca z przeciwności losu nie wiele robił sobie prawdziwy twardziel Paweł Fajdek, który wynikiem 81,87 poprawił nie tylko najlepszy w tym roku rezultat na świecie (a dotychczasowy, również należący do niego, wynosił 81,71), ale i pobił rekord mistrzostw Polski wynoszący 81,34 m i należący do nieobecnego w Bydgoszczy Szymona Ziółkowskiego, który zawodową karierę oficjalnie zakończyć ma już niebawem, bo w piątek 1 lipca 2016.
W Bydgoszczy kolejny raz barierę 56 sekund złamała na dystansie 400 m ppł Joanna Linkiewicz. Zawodniczka KS AZS AWF Wrocław sięgnęła po tytuł mistrzowski wynikiem 55.55 – czwartym w karierze. Wszystkie trzy lepszy wyniki osiągnęła też w tym roku, poczynając od życiówki 55.25 z maja w Warszawie. Przy tak dobrej formie nie dziwi, że mierzy w tym sezonie bardzo wysoko. Zamierza zdobyć w lipcu w Amsterdamie medal mistrzostw Europy, a podczas igrzysk olimpijskich w sierpniu w Rio de Janeiro awansować do olimpijskiego finału. Podczas ME w Holandii zawodniczka ta może nie być sama, bo druga w Bydgoszczy Emilia Ankiewicz wynikiem 56.54 potwierdziła wskaźnik PZLA na czempionat Starego Kontynentu.
W obu biegowych finałach męskich najszybsi byli na 400 m Rafał Omelko z AZS-AWF Wrocław (45.57), a na 400 m ppł Patryk Dobek z SKLA Sopot z wynikiem 50.06 (na powyższym zdjęciu). W skoku wzwyż zaś, również mocno opóźnionym deszczem, wygrali Sylwester Bednarek z RKS Łódź (2,25).
Z powodu złych warunków atmosferycznych z walczenia o wysokość zrezygnowała Justyna Śmietanka z AZS-AWF Warszawa, która i tak skokiem o tyczce na wysokość 4,20 m zapewniła sobie złoto. Przypomnijmy, iż wygrała niedawno tyczkę na sopockim molo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz