środa, 10 maja 2017

13 maja dzień otwarty Gdańskiego Stadionu LA i Rugby


Oddany do użytku w ubiegłym roku Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244, jest obiektem nie tylko dla profesjonalistów. Z powodzeniem mogą korzystać z niego również mieszkańcy, amatorzy biegania i lekkiej atletyki. Gdański Ośrodek Sportu zaprasza w sobotę 13 maja 2017 r. na dzień otwarty, podczas którego będzie można zapoznać się z tym nowoczesnym obiektem.
Dzień otwarty stadionu, który odbędzie się w sobotę, 13 maja w godzinach 10.00-18.00, będzie okazją dla mieszkańców do zapoznania się z ofertą obiektu, na którym z powodzeniem można trenować m.in. bieganie.
W ramach dnia otwartego zaplanowane zostały liczne zabawy oraz konkursy lekkoatletyczne, pokazy Zumba oraz zajęcia biegowe organizowane w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku".
Warto będzie wziąć udział w interaktywnych konkursach z nagrodami. Pierwszy, o tematyce LA wystartuje o godz. 12.00, zaś drugi dotyczący rugby o godzinie 15.00.
Przez cały dzień na bocznym boisku treningowym rozgrywany będzie Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej Gdańskich Klubów Piłkarskich, będący eliminacjami do międzynarodowego turnieju Baltic Football Cup /14-15 maja, stadion przy ul. Traugutta 29/. Ofertę uzupełnią stoiska informacyjne GOS, gdańskich Kąpielisk Morskich, „PROMOCJA ZDROWIA” Państwowych Szkół Budownictwa, strefa dla dzieci "Kraina Zabawy" oraz punkt cateringowy.
Sympatyków rugby zapraszamy na mecz pomiędzy RC LECHIA GDAŃSK a POGOŃ SIEDLCE, który odbędzie się o godzinie 16.00 na boisku głównym. Przed meczem będzie można zrobić sobie zdjęcia z rugbistami oraz zawodnikami LA.
By skorzystać z bieżni oraz skoczni, należy uprzednio potwierdzić u obsługi dostępność obiektu oraz dokonać płatności, zgodnie z cennikiem obiektu dostępnym na stronie sportgdansk.pl. Docelowo planowane jest uruchomienie internetowego systemu rezerwacji i płatności za treningi.
Godzinne wejście indywidualne to koszt zaledwie 5 PLN. Mając w planach częstsze treningi warto zakupić karnet miesięczny, który kosztuje 100 PLN i uprawnia do korzystania z bieżni oraz skoczni bez limitu.
Gdański Stadion Lekkoatletyczny to:
  • bieżnia okrężna 8-torowa o dystansie 400 m oraz bieżnia prosta 8-torowa o dystansie 100 i 110 m,
  • urządzenia lekkoatletyczne na arenie sportowej - dwie rzutnie do pchnięcia kulą, rów z wodą, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie skocznie do skoku o tyczce, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku,
  • profesjonalny system pomiaru czasu,
  • arena sportowa z boiskiem do gry w rugby i piłkę nożną o wymiarach 64×102 m o nawierzchni naturalnej z oświetleniem sportowym z sektorami dla rozgrywania konkurencji rzutowych,
  • boisko „treningowe” o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30×60 m do gry w piłkę nożną z oświetleniem sportowym, oraz bieżnię prostą przy boisku o dystansie 60 m,
  • tablica wyników,
  • trybuny dla blisko 1000 widzów, w tym 12 miejsc dla widzów niepełnosprawnych wraz z osobami towarzyszącymi (opiekunami),
  • parking dla 68 samochodów osobowych, w tym dla osób niepełnosprawnych oraz autokarów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz