środa, 17 maja 2017

Żuławski Tulipan 2017 w Mokrym Dworze

Żuławski Tulipan 2017 odbył się w Mokrym Dworze z tygodniowym opóźnieniem z uwagi na... zimowe opady śniegu. Jakże odmienna, bo już słoneczne i ciepła pogoda, była w dniach 13-14 maja. Kilka dni później po weekendzie, nadal można podziwiać kwiatowe dywany.
Żuławski Tulipan w Mokrym Dworze, to jedyna tego typu na tak dużą skalę plenerowa impreza w Polsce, niewykluczone, że także i w Europie. Autorem projektu kwiatowej kompozycji był Bogusław Izdebski. To właśnie jemu zawdzięczamy co roku takie oryginalne tulipanowe dzieła.
Hasło przewodnie tegorocznej imprezy to „Kraina łagodności - kochajmy się!”. Do stworzenia kwiatowej kompozycji, co roku używa się około miliona główek tulipanów.
To dwudniowe spotkanie jest niezwykłe nie tylko ze względu na specjalnie ułożony dywan z kolorowych główek tulipanów, ale również z uwagi na układanie kwiatów całymi rodzinami przez około 500 mieszkańców gminy Pruszcz Gdański.
Tegoroczna kompozycja była jedną z największych w dotychczasowych edycjach Żuławskiego Tulipana. Chociaż jak przyznaje Wiesław Zbroiński, sołtys Mokrego Dworu, pomysłodawca i współorganizator imprezy, kompozycja powstawała w trudnych warunkach pogodowych i dlatego była przesunięta o tydzień.
Z kilkunastu prac wykonanych w ramach konkursu, mi najbardziej spodobał się powyższy dywan kwiatowy. Dzięki temu corocznemu zaangażowaniu organizatorów i wolontariuszy, Żuławski Tulipan w Mokrym Dworze zdobył prestiżową nagrodę specjalną Welcome Festiwal – Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz