piątek, 5 maja 2017

Florian dla strażaków z Lubni

Nie tylko gaszą pożary. Strażacy-ochotnicy z Lubni, w gminie Brusy, nagrodzeni zostali Florianem za działalność kulturalną. W Dniu Strażaka, na uroczystej gali w mazowieckich Otrębusach z udziałem wicemarszałka województwa pomorskiego Krzysztofa Trawickiego, zostały wręczone Floriany. O nagrody rywalizowało 57 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju.
Jak informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, była to pierwsza edycja konkursu, który promuje i nagradza strażaków-ochotników za działania na rzecz lokalnych społeczności. Jednostki OSP rywalizowały w jedenastu kategoriach. W kategorii kultura i tradycja zwyciężyła Ochotnicza Straż Pożarna z Lubni w gminie Brusy, województwo pomorskie.
Sukces OSP Lubnia
Ochotnicza Straż Pożarna z Lubni została uhonorowana za działalność kulturalną. Nagrodę, statuetkę Floriana wręczył wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki. - Jestem dumny, że OSP z Lubni zdobyła to zaszczytne wyróżnienie. Działalność strażaków, to nie tylko akcje ratownicze, ale również promowanie lokalnej tradycji. I właśnie ta aktywność została doceniona - pogratulował zwycięzcom wicemarszałek. Oprócz OSP Lubnia z terenu województwa pomorskiego do Florianów nominowane były jednostki ochotniczej straży pożarnej z Karsina, Złego Mięsa, Czarnej Dąbrówki i z Pawłowa.
Konkurs Floriany
Ogólnopolski plebiscyt Floriany wyróżnia najlepsze lokalne inicjatywy, współorganizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne. Chodzi o edukację w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ratownictwa medycznego. Członkowie OSP pomagają w organizacji festynów i zabaw integrujących mieszkańców. Organizatorzy ocenili m.in. estetykę otoczenia remiz strażackich. Statuetkę można było też zdobyć na przykład za działalność kół zainteresowań, aktywność orkiestr strażackich czy tworzenie lokalnych izb pamięci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz