poniedziałek, 22 maja 2017

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2017 w NCŻ AWFiS Gdańsk

Biało-czerwona bandera została podniesiona w sobotę 20 maja 2017 na maszcie flagowym Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk im. dra Krzysztofa Zawalskiego w Górkach Zachodnich. „Sezon żeglarski 2017 uważam za otwarty!” oznajmił prof. Waldemar Moska, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Swoją obecnością uroczystość zaszczyciły władze sportowej uczelni, na czele z J.M. Rektorem oraz prof. Tomaszem Frołowiczem – Prorektorem ds. Studenckich i Sportu oraz prof. Kazimierzem Kochanowiczem. Środowisko żeglarskie reprezentowali m.in. małżeństwo Krystyna Chojnowska- Liskiewicz i Wacław Liskiewicz, ona zdecydowała się na samotny rejs dookoła świata, a on skonstruował dla niej jacht o nazwie Mazurek, na którym pokonała trasę w latach 1976–1978. Byli też przedstawiciele sekcji żeglarskiej KS AZS AWFiS, w tym Aldona Zawalska, trenerzy, instruktorzy, zawodnicy oraz rezydenci mariny NCŻ.
Wśród zaproszonych gości, był również obecny dr Tomasz Chamera, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego oraz wykładowca Gdańskiej AWFiS. - Mimo, że już teraz jesteśmy dumni z posiadanego potencjału żeglarskiego, to będziemy go jeszcze bardziej rozwijać (…). Będziemy pokazywali, że naprawdę mamy ośrodek na miarę struktur europejskich, a nawet światowych, bo takowy posiadamy i możemy tutaj z pewnością rozwijać żeglarstwo i sporty wodne - powiedział Prezes PZŻ w trakcie ceremonii.
Wydarzenie miało z jednej strony uroczysty i oficjalny charakter żeglarski, a zarazem było prawdziwym świętem nie tylko żeglarzy, ale również szeroko rozumianego grona entuzjastów aktywności wodnych, co miało podkreślić otwartość NCŻ AWFiS. W marinie NCŻ dostępne były animacje wodne dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz całych rodzin. - Zainaugurowaliśmy sezon żeglarski w NCŻ, dzień, na który po wyjątkowo wydłużonej zimie długo czekaliśmy! Włączyliśmy się w akcję „Wodna Fiesta”, aby pod jej parasolem zorganizować nasz dzień otwarty. Zapewniliśmy uczestnikom szereg atrakcji, począwszy od możliwości bezpłatnego żeglowania na jachtach ze sternikiem, lekcji kajakarstwa morskiego, czy też pływania deską typu SUP wraz z instruktorami ABC Surf.
Dzięki współpracy z organizatorami pikników żeglarskich z GIWK wraz z sekcją żeglarską KS AZS AWFiS odbyły się animacje żeglarskie dla najmłodszych. Wszystko to przy fenomenalnej pogodzie i oprawie muzycznej w wykonaniu Tomasza Kurędy znanego jako Szantomas mówi Maciej Szafran, manager NCŻ. Należy również dodać, że NCŻ postanowiło dołożyć swoją cegiełkę do akcji „Wear it”, aby dnia 20 maja, wspólnymi siłami pobić rekord świata w ilości osób znajdujących się na wodzie w kamizelkach asekuracyjnych. 
Zdjęcia: Beata Zarach (AWFiS Gdańsk) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz