piątek, 5 maja 2017

Piknik na Przystani Jana III Sobieskiego

Wojewódzkim obchodom Święta Konstytucji 3 Maja w Pelplinie, z udziałem licznych gości z całego województwa pomorskiego, towarzyszył zorganizowany na Przystani Jana III Sobieskiego Piknik Rodzinny.
Liczni goście i mieszkańcy Pelplina udali się na Przystań Jana III Sobieskiego bezpośrednio po mszy świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w Bazylice Katedralnej pw. Najświętszej Marii Panny, jak i bezpośrednio po zakończeniu oficjalnych uroczystości na pobliskim placu Wolności.
W programie pikniku nie zabrakło m. in. koncertu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Przemka Radziszewskiego i zespołu Banderola. Dla słuchaczy na przystani ustawiono ławki.
Podczas pikniku czynne były kioski gastronomiczne z regionalną żywnością. Wojewódzkie obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja odbyły się w Pelplinie po raz pierwszy.
W Pelplinie - oprócz oficjalnych uroczystości - nie zabrakło też rozrywek dla mieszkańców. Były więc dmuchane zamki, pokazy sprzętu wojskowego i symulator strzelnicy. Na koniec pikniku były też kiełbaski i wojskowa grochówka. Bo - jak powiedział burmistrz miasta Patryk Demski - święto obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja musi być świętem dla wszystkich mieszkańców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz