sobota, 6 maja 2017

Najładniejsze stroje Kociewiaków

Jako byłego lekkoatletę, nadal ciągnie mnie na bieżnię. Najładniejsze stroje prezentowali lekkoatleci Kociewskiego Klubu Biegacza ze Starogardu Gdańskiego, uczestniczący w mitingu kwalifikacyjnym U 18 i U 20, jaki został rozegrany 6 maja 2017 na stadionie AWFiS Gdańsk. Na powyższym zdjęciu pierwsza od lewej Magdalena Żurek, podczas przygotowań do startu na 1000 metrów.
Start na 1000 m kobiet trzeba było powtórzyć, ponieważ starterowi nie wypalił pistolet. Magdalena Żurek, to uczennica drugiej klasy II LO w Starogardzie Gdańskim (na zdjęciu pierwsza z lewej).
Lekkoatletkę Magdalenę Żurek z Kociewskiego Klubu Biegacza ze Starogardu Gdańskiego dopingował do szybszej końcówki biegu na 1000 metrów jej trener Janusz Nowak, absolwent AWFiS. Nie mając godnych sobie konkurentek, uzyskała ona na mecie słaby czas 3;17,70 min, co jest jednak jej życiówką, gdyż po raz pierwszy pobiegła na tym dystansie.
O życiówkę postarał się również senior Mateusz Niemczyk, kolejny zawodnik Kociewskiego Klubu Biegacza ze Starogardu Gdańskiego w biegu na 1000 m.
Po przebiegnięciu 400 m Mateusz Niemczyk cały czas prowadził stawce zawodników trzeciej, najsilniejszej serii biegu na 1000 m.
Na 800 metrach Mateusz Niemczyk cały czas był naciskany, tym razem już przez innego biegacza. Aż do mety stoczył z nim zaciętą walkę, ostatecznie wygrywając z czasem 2;32,94 min, ustanawiając swoją życiówkę na tym dystansie.
W tej najsilniejszej serii pobiegł również zgłoszony w ostatniej chwili 16-letni Łukasz Pawlak (uczeń II klasy, gimnazjum w Bobowie), zawodnik tego samego klubu ze Starogardu Gdańskiego, uzyskując czas 3;17,70.
Start pierwszej młodzieżowej serii biegu na 1000 m mężczyzn. Wygrał tą serię Marcin Taraszkiewicz (Rodło Kwidzyn) z czasem 2;39,66 min.
Start kobiet na nietypowym dystansie 600 m.
Na dystansie 600 m kobiet przez większość biegu prowadziła i wygrała zawodniczka z numerem startowym 70.
Start finału kobiet na 100 m. Wygrała Julia Kowalska (Rodło Kwidzyn) z czasem 12;82.