piątek, 5 maja 2017

Puchar Polski WKKW 2017 w Sopocie

Rozegrany w miniony weekend Puchar Polski WKKW 2017 w Sopocie, był już drugą eliminacją tej serii rozgrywek. Kto tym razem okazał się najlepszy?

II Eliminację Pucharu Polski WKKW rozegrano w dniach od 28 do 30 kwietnia 2017 na terenie Hipodromu Sopot w kiepskich warunkach atmosferycznych (opady deszczu i bardzo zimno).
Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dobrze obsadzonych pięciu konkursach międzynarodowych (CCI3*, CIC2*, CCI2*, CCI1* i CIC1*) oraz w dwóch konkursach krajowych (P, L).
W kategorii Seniorów na prowadzeniu pozostaje Mateusz Kiempa z SCSJ Coval Biały Bór, który ponownie wygrał konkurs CIC2* tym razem na koniu Lassban Radovix, na drugie miejsce awansował Paweł Warszawski z SJ Baborówko, a na miejsce trzecie awansowała Paulina Maciejewska z ZKS Drzonków.  
Paweł Spisak z JKS Dako Galant Skibno zajął bardzo dobre drugie miejsce w konkursie CCI3* na koniu Banderas, ale w związku z nieobecnością podczas I Eliminacji w Jaroszówce zawodnik nie jest wysoko sklasyfikowany w rankingu.
W kategorii Juniorów na czele pozostają Anna Karpińska z JKS Dako Galant Skibno, która wywalczyła czwarte miejsce w konkursie CIC1* na koniu Solandria, druga jest Julia Ślązak reprezentująca klub LZJ Drama Zbrosławice, a miejsce trzecie zajmuje Helena Zagała. Na prowadzenie w kategorii Juniorów Młodszych wyszła Pauline Wieczorek z LKS Dragon Nowelice, a wśród Młodzików na pierwszym stopniu podium jest Hanna Szeliga z KJ Szarża Bolęcin, natomiast Marcin Miętus z KJ Facimiech jest liderem w kategorii Amatorów.
W rankingu klubowym na czele stawki jest ZKS Drzonków, dla których punkty zdobywali Paulina Maciejewska oraz Michał Knap w kategorii Seniorów oraz Wiktoria Knap i Julia Kałużyńska wśród Juniorów.
Z powodu zimna tylko nieliczni kibice oglądali sopockie zawody WKKW. Kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW już za trzy tygodnie podczas międzynarodowych zawodów WKKW w Strzegomiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz