wtorek, 14 marca 2017

Apelują mieszkańcy, nauczyciele i uczniowie Brzeźna

Zabrakło zapowiadanego Piotra Kowalczuka, wiceprezydenta Gdańska ds. społecznych, podczas I Przedszkolnej Spartakiady o Puchar Dzielnicy Gdańsk Brzeźno. Bez jego udziału na koniec sportowej (10 marca 2017) imprezy wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Wiceprezydent Piotr Kowalczuk nie zobaczył w jaki sposób rywalizują ze sobą w kilku sprawnościowych konkurencjach 10-osobowe reprezentacje przedszkolaków w wieku 5 i 6 lat, reprezentujących cztery przedszkola: zwycięskiego nr 67 „Wesołe Skrzaty”, wicelidera św. Franciszka „Żagielek”, trzeciego miejsca nr 44 „Kraina Radości” i czwartego Benedyktynek Misjonarek.
Przedszkolaki opuszczały z otrzymanymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi halę gimnastyczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku Brzeźnie, nie świadome tego, że przyszkolny teren sportowy jest bardzo zaniedbany.
Trudno aż w to uwierzyć, że Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Brzeźnie, skupiający trzy różne szkoły i łącznie około pół tysiąca uczniów, ma zewnętrze warunki sportowe niczym z poprzedniej epoki.
W Gdańsku powstaje sporo orlików i wiele przyszkolnych obiektów sportowych jest modernizowana, ale o ZSO nr 10 w Brzeźnie jakby zapomniano. I to w dzielnicy letniskowej, do której przybywa wielu turystów i letników.
Jest to tym bardziej dziwne, gdyż przy szkole powstało nowe osiedle mieszkaniowe, lada moment zostanie zaludnione. Przybędzie w tej części dzielnicy Brzeźna wielu nowych mieszkańców, w tym przedszkolaków i uczniów. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku przyszkolne tereny ZSO nr 10 zmienią swoje oblicze. Plan modernizacji jest ponoć już gotowy, czeka tylko na jego realizację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz