środa, 1 marca 2017

Gorzki tort na stypie


Stypą może się okazać uroczyste podsumowanie 100 spotkań, zamykające ich 13-letni cykl w Kawiarni Naukowej Hotelu Rezydent w Sopocie.
Uratowany na szczęście przed „terrorystami” jubileuszowy tort i pokrojony na równe porcje, będzie prawdopodobnie smakował bardzo gorzko.
Dlatego gorzko, gdyż jak poinformował dr Tadeusz Zaleski (na powyższym zdjęciu pierwszy z prawej), główny organizator tych spotkań z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego, wstrzymano ich dofinansowanie. Setne jubileuszowe może się okazać ostatnim takim spotkaniem.
Natomiast główny gość setnego spotkania dr hab. Andrzej Ceynowa (na zdjęciu z lewej), prof. nadzw. Uniwersytetu Gdańskiego, rozważał o "Świecie w epoce Donalda Trumpa i Marine Le Pena".
Jedna z uczestniczek jubileuszowego spotkania, po wykładzie profesora Andrzeja Ceynowy, dla poprawy ukazanego i jakże zakłamanego wizerunku świata, nawoływała do wszczęcie światowej rewolucji. Prelegent odwiódł ją od tego zamiaru, mówiąc: - Nie próbujmy zrobić rewolucji! Miałem związek z kampusem uniwersyteckim UG i podjąłem się tego co byłem w stanie udźwignąć. Proponuję zrobić coś podobnego, co jest do wykonania. Niech każdy coś zrobi pożytecznego na swoim podwórku. Bo wszczynać rewolucję, to nie jest takie łatwe. A poza tym rewolucja też jest złem. Dlatego każdy musi coś znaleźć, co poprawi wokół siebie. Wybierajmy cele, które innym znikają z pola uwagi. Ale wszyscy róbmy coś małego i pożytecznego. Niech to będzie naszą codzienną poprawiającego nasze życie rewolucją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz