czwartek, 9 marca 2017

Prezydent Gdańska wyświęcony na Wyspie Spichrzów

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod inwestycję o nazwie Granaria na północnym cyplu Wyspy Spichrzów odbyło się w południe 9 marca 2017. Poświęcenia placu budowy, a przy okazji niektórych prominentów, dokonał Metropolita Gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Najwięcej kropel święconej wody spadło na głowę głównego włodarza miasta.
W Spichlerzu Deo Gloria przy ul. Chmielnej 9, jako pierwszemu zaszczyt podpisania aktu erekcyjnego w pięciu egzemplarzach, przypadł Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska.
Przybyłym licznym gościom, prowadzący spotkanie red. Sławomir Siezieniewski z TVP, odczytał treść aktu erekcyjnego.
Czytamy w akcie erekcyjnym m.in.: „Mając na względzie rozwój miasta Gdańska i dobro jego Mieszkańców niniejszym zostaje wmurowany akt erekcyjny pod inwestycję o nazwie Granaria, zlokalizowaną na północnym cyplu Wyspy Spichrzów.
Wyspa Spichrzów to miejsce wyjątkowe, gdzie wielowiekowa historia spotyka się ze współczesnością. Intencją władz miasta oraz inwestora jest połączenie ducha tej tradycji z nowoczesną przestrzenią miejską. Jej właściwy rozwój będzie służył pięknu Gdańska, wygodzie jego Mieszkańców i satysfakcji wszystkich odwiedzających ten teren”.
W uroczystości, podczas której można było się zapoznać z architektoniczną wizją zabudowy Wyspy Spichrzów, udział wzięli przedstawiciele inwestorów – partnerów Miasta: Bartłomiej Hofman i Wojciech Ciurzyński z Konsorcjum IMMOBEL & MULTIBUD. Konsorcjum reprezentowała Spółka Granaria Development Gdańsk, w imieniu której pod aktem podpisali się Jan Kurbiel i Marcin Malka. Partnerem inwestycyjnym Konsorcjum jest UBM Hotel Granary – w jej imieniu podpis pod aktem erekcyjnym złożyli Peter Obernhuber i Sebastian Vetter.
W podzięce za pomoc w przygotowaniu i uzyskaniu aż 306 niezbędnych uzgodnień i decyzji oraz po wielu latach przymiarek co do podjęcia tej budowli i wreszcie ruszenia z tą inwestycją, prezydent Gdańska otrzymał od przedstawicieli inwestorów makietę planowanego zespołu hotelowego o 240 pokojach i budynków mieszkalnych.
W intencji powodzenia tej inwestycji, poświęcenia placu budowy dokonał Metropolita Gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.
Akt erekcyjny umieszczony w nierdzewnej tubie wmurowano w ceglany, zachowany od drugiej wojny światowej mur jednego ze spichlerzy. Kielnią – co zauważyliśmy – najsprawniej władał Wojciech Ciurzyński, prezes zarządu Mulribud Investment S.A.
Nad sprawnym przebiegiem całej uroczystości bacznie czuwał red. Sławomir Siezieniewski z TVP, tym razem występujący bez asystentki, a co miało miejsce 11 maja 2016 roku, podczas wmurowania kamienia węgielnego pod hotel rodziny Zbigniewa Nowaka (tego od mięsa) w Spichlerzu Deo Gloria przy ul. Chmielnej 9 w Gdańsku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz