poniedziałek, 13 marca 2017

Wygrały Wesołe Skrzaty


Reprezentacja Przedszkola nr 67 "Wesołe Skrzaty" z ilością 19 punktów wygrała w I Przedszkolnej Spartakiadzie o Puchar Dzielnicy Gdańsk Brzeźno. Puchar zwycięskim przedszkolakom wręczyła dyrektor tegoż przedszkola Elżbieta Dąbrowska.
Każdy z uczestników spartakiady otrzymał po medalu, w zależności od zajętego miejsca przez cały zespół. Medale wręczał również przewodniczący 4-osobowego jury Piotr Kołaciński, nauczyciel WF w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Brzeźnie, będącej miejscem imprezy.
Drugie miejsce z ilością 15 punktów zdobyło Przedszkole św. Franciszka "Żagielek".
Trzecie miejsce z 14 punktami zajęło Przedszkole nr 44 "Kraina Radości".
Na czwartym miejscu z 13 punktami uplasowało się Przedszkole Benedyktynek Misjonarek.
Zwycięskie Przedszkole nr 67 "Wesołe Skrzaty" będzie reprezentowało dzielnicę Brzeźno w zawodach sportowych o tytuł Mistrza Gdańska, które planowane są na kwiecień.
Przedszkolaki w 10-osobowych zespołach w wieku 5-6 lat, rywalizowały w czterech konkurencjach. Pierwsza polegała na celnym rzucie woreczkiem do koła położonego na parkiecie.
W drugiej konkurencji trzeba było przeturlać rękoma piłkę od koszykówki pomiędzy pachołkami.
Najtrudniejszą okazała się trzecia konkurencja polegająca na wykonaniu rzutu karnego, tj. aby kijem hokejowym skierować woreczek do bramki. Instrukcji udzielił nauczyciel WF Piotr Kołaciński, znany tenisista stołowy, absolwent AWFiS Gdańsk z 2002 roku.
Najlepiej w tej konkurencji poradzili sobie przedszkolaki z Przedszkola nr 67 "Wesołe Skrzaty", ale zdobywając tylko trzy gole na 10 oddanych strzałów. Pozostałe trzy reprezentacje uzyskały po dwa gole.
Ostatnią czwartą konkurencją był tor przeszkód złożony z przeciągnięcia przez siebie szarfy, przejściu po ławeczce, trzykrotnym podrzuceniu woreczka i powrocie biegiem do drużyny.
Nad sprawnym przebiegiem spartakiady czuwało 4-osobowe jury, w tym też Alina Jażdżewska, przewodnicząca Rady Dzielnicy Brzeźno, która zapewniła, że taka sama spartakiada odbędzie się za rok.
Po ogłoszeniu zwycięskiego zespołu, przedszkolaki z Przedszkola nr 67 "Wesołe Skrzaty" nie ukrywały ogromnej radości.
Dla wszystkich uczestników dzielnicowej spartakiady, organizatorzy przygotowali poczęstunek, tj. wodę mineralną, drożdżówki i jabłka.
Na koniec spartakiady zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz