piątek, 3 marca 2017

Wystawa 41 zdjęć o Ekwadorze


Oryginalny obrazek przywieziony z Ekwadoru przez Janusza Nowaka, uczestnika półtoramiesięcznej wyprawy po kontynencie Ameryki Południowej, stanowił główną nagrodę wśród uczestników konkursu na wybór najciekawszego spośród 41 prezentowanych zdjęć. Nagroda w wyniku losowania przypadła Julii, wnuczce Andrzeja Lamparskiego, jednego z trójki uczestników tej wyprawy.
Zdjęcia, głównie mego autorstwa, można było oglądać i oceniać podczas promocji książki autorstwa Janusza Marka Nowaka, pt. „Ekwador wzdłuż i wszerz”, która odbyła się 2 marca 2017 roku w sali bankietowej Restauracji Browar w Starogardzie Gdańskim.
Główny bohater spotkania Janusz Marek Nowak wpadł na doskonały pomysł, aby około 150 osób, które przyszły na jego wieczór autorski, najpierw obejrzały z bliska na 41 dużych zdjęciach co ciekawsze ujęcia z Ekwadoru i wybrały z nich te najciekawsze.
Wszyscy chętni udziału w tym konkursie otrzymali po kuponie do wypełnienia. Ten pomysł bardzo się spodobał uwiecznionej na powyższym zdjęciu uśmiechającej się Katarzynie Manii, księgowej kasjerce z Grodziska Owidz koło Starogardu Gdańskiego.
Na kuponie należało wpisać numer wybranego najciekawszego zdjęcia, jak i swoje dane (imię i nazwisko).
Obraz oryginalny przywieziony z Ekwadoru, muszelki z Oceanu Spokojnego i czekolady o nazwie Ekwador, stanowiły rzeczowe nagrody.
Nawet przy tych drobnych nagrodach niemal wszyscy wzieli udział w konkursie na najciekawsze zdjęcie z Ekwadoru.
Do udziału w konkursie dał się też namówić Mirosław Derecki (na zdjęciu z lewej), szwagier Janusza Marka Nowaka.
Zbieraniem wypełnionych kuponów zajęły się dwie podopieczne zawodniczki trenera lekkoatletyki Janusza Marka Nowaka.
Swój wypełniony kupon złożył Ryszard Różycki, znany w kraju spiker sportowy, rodem z Tczewa, który z ochotą poprowadził wieczór autorski Janusza Marka Nowaka, kolegi ze studiów w AWFiS Gdańsk.
Niektóre osoby wrzucały wypełniony kupon bardzo ostentacyjnie.
Na wieczór autorski specjalnie przyjechał z Warszawy nasz wspólny kolega Wojciech Choina, który też zagłosował na najciekawsze zdjęcie według niego nr 21 o tematyce macierzyńskiej. Obwieścił on również, że Janusz Marek Nowak ze znajomością obowiązującego w Ameryce Południowej języka hiszpańskiego i objechaniu Ekwadoru wzdłuż i wszerz oraz napisaniu o tym państwie książki podróżniczej, ma duże szanse zostać mianowanym na konsula honorowego Polski w tym odległym od nas kraju. Od ponad roku nikt takiej funkcji tam nie pełni.
Wybrano trzy zdjęcia spośród prezentowanych 41, na które oddano największą ilość głosów. Ich autorzy uczestniczyli w losowaniu nagród rzeczowych. Kupony losował Mikołaj Nowak, syn autora promowanej książki o Ekwadorze.
Trzecie miejsce zajęło zdjęcie mego autorstwa przedstawiające zabytkową kolej górską służącą obecnie do celów turystycznych.
Janusz Nowak dokładnie objaśniał zebranym co dokładnie przedstawiają trzy wybrane w drodze głosowania najciekawsze zdjęcie.
Uczestnicy autorskiego spotkania w sali bankietowej Restauracji Browar w Starogardzie Gdańskim z zainteresowaniem słuchali opowieści o Ekwadorze i prezentowanych zwycięskich zdjęciach.
Jedną z dwóch nagród pocieszenia (czekoladę Ekwador i muszelkę z Oceanu Spokojnego) wygrała Natalia, starsza wnuczka Andrzeja Lamparskiego, jednego z trójki uczestników wyprawy.
Drugie miejsce zajęło zdjęcie wysokiego na 70 m wodospadu, a pierwszą lokatę najdalej wysunięte na zachód miejsce kontynentu Ameryki Południowej. Autorem tego zwycięskiego zdjęcia jest Janusz Marek Nowak i za to otrzymał zasłużone kwiaty i całusy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz