czwartek, 16 marca 2017

Piłkarki ręczne w Gdańsku przygotowują się na mecze z Rosją do MŚ

Na powyższym zdjęciu Kinga Achruk (fot. PAP)
Na wysokie, szczupłe i urokliwe dziewczyny natknąłem się podczas pobytu w saunie i niewielkim baseniku jelitkowskiego hotelu Posejdon. Po chwili za nimi wszedł mój dobry znajomy z dawnych lat Leszek Krowicki. Mimo upływu gdzieś z 25 lat, w mig się rozpoznaliśmy, wdając się w życzliwą rozmowę. Otóż okazało się, że te o sportowych sylwetkach dziewczyny, to podległe mu zawodniczki stanowiące kadrę polskich piłkarek ręcznych. W skąpych strojach, owinięte ręcznikami przyszły do hotelowego baseniku na wyluzowanie po treningu. W niewielkiej niecce zrobiło się tak tłoczno, że o popływaniu nie mogło być mowy.
Podjęliśmy z trenerem od razu drażliwy temat, że Gdańsk, ba nawet całe Trójmiasto, nie posiada krytej pływali o wymaganych 50 metrach. Jeszcze podczas naszych studiów na WSWF Gdańsk, czyli w latach siedemdziesiątych minionego wieku, ówczesne władze sportowej uczelni i miasta Gdańska zapewniały nas, że pod koniec naszych studiów, za kilka lat zostanie wybudowana taka kryta 50-metrowa pływalnia tuż przy naszej Alma mater. Mija od tamtego czasu prawie pół wieku, a takiej pływalni o rozmiarach olimpijskich nadal nie ma i chyba długo jeszcze nie będzie! 
Chyba, że przy przedłużającej się nikłej frekwencji, uda się przerobić na taką pływalnię Galerię Metropolia, tą przy dworcu PKP we Wrzeszczu?
Na zdjęciu Kinga Achruk (L) i Allison Pineau (P) (fot. PAP)
Od mego znajomego trenera kadry Leszka Krowickiego dowiedziałem się, że w naszym Gdańsku na tygodniowym zgrupowaniu przebywa reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przed czekającym je turniejem towarzyskim. Zostanie on rozegrany w hali widowiskowo-sportowej AWFiS Gdańsk, w weekend 17-19 marca. Polki zmierzą się kolejno z Białorusią, Ukrainą i Słowacją.
Zgrupowanie i mecze towarzyskie, to początek przygotowań do dwumeczu play off z Rosją w eliminacjach mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w Niemczech, w dniach 1-17 grudnia. 
Biało-czerwone o awans do MŚ zagrają pierwszy mecz w Rosji (9-11 czerwca), a rewanż przed własną publicznością (13-15 czerwca).
Po raz pierwszy od bardzo wielu lat Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował się także na powołanie do życia kadry B. Taką w żeńskim szczypiorniaku może pochwalić się zaledwie kilka federacji, m.in. duńska, holenderska i norweska.
Skład reprezentacji Polski piłkarek ręcznych na turniej w Gdańsku: 
Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia), Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin).
Rozgrywające: Aleksandra Rosiak (MKS Selgros Lublin), Marta Gęga (MKS Selgros Lublin), Monika Kobylińska (Vistal Gdynia), Joanna Kozłowska (Vistal Gdynia), Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg), Romana Roszak (Energa AZS Koszalin), Emilia Galińska (Neckersulmer SU), Monika Michałów (Energa AZS Koszalin), Kinga Achruk (Buducnost Podgorica).
Skrzydłowe: Agnieszka Kowalska (MKS Selgros Lublin), Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia), Magdalena Balsam (Kram Start Elbląg), Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin).
Obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Joanna Szarawaga (Vistal Gdynia).
Kadra B na zgrupowanie w Gdańsku:
Bramkarki: Klaudia Powaga (Kram Start Elbląg), Natalia Krupa (KPR Ruch Chorzów).
Rozgrywające: Aleksandra Zimny (Pogoń Baltica Szczecin), Karolina Kochaniak (Pogoń Baltica Szczecin), Patrycja Świerżewska (Kram Start Elbląg), Aleksandra Kwiecińska (Kram Start Elbląg), Katarzyna Skonieczna (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk), Anna Mączka (KPR Kobierzyce).
Skrzydłowe: Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin), Daria Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin), Dagmara Nocuń (MKS Selgros Lublin), Adrianna Górna (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk).
Obrotowe: Sylwia Matuszczyk (MKS Selgros Lublin), Aleksandra Dorsz (Vistal Gdynia).
Zawodniczki rezerwowe: Edyta Charzyńska (MKS Selgros Lublin), Monika Kopertowska (MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski), Martyna Borysławska (Vistal Gdynia).
Towarzyski turniej w Gdańsku:
Słowacja - Ukraina / 17 marca (piątek), godz. 17:00
Polska - Białoruś / 17 marca (piątek), godz 19:00
Słowacja - Białoruś / 18 marca (sobota), godz. 16:00
Ukraina - Polska / 18 marca (sobota), godz. 18:00
Białoruś - Ukraina / 19 marca (niedziela), godz. 12:00
Polska - Słowacja / 19 marca (niedziela), godz. 14:00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz