środa, 8 marca 2017

Od ponad 100 lat kobiety prowadzą tramwaje w Gdańsku!

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zatrudnia na stanowiskach motorniczych i kierowców 88 pań. Autobusami kieruje 11 kobiet. Panie stanowią co czwartą osobę kierującą pojazdami komunikacji miejskiej w Gdańsku.

Obecnie spółka GAiT zatrudnia 77 pań motorniczych. Statystyczna motornicza w Gdańsku ma na imię Ewa (6 pań), Anna albo Karolina (po 5 pań) i średnio pracuje jako motornicza od 9 lat i 4 miesięcy. Najkrótszy staż ma motornicza zatrudniona tydzień temu. Te z najdłuższym stażem pracują w GAiT już ponad 30 lat /!/
Na powyższym zdjęciu ze zbiorów Macieja Gwiazdy, panie z minionej epoki zatrudnione na stanowiskach motorniczych.
Kwiaty i słodkie niespodzianki dla pasażerek zabytkowej N-ki – tak wygląda Dzień Kobiet w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje. 8 marca 2017 roku w samo południe, wystartował czerwony tramwaj pochodzący z 1952 roku.
Motorniczowie w mundurach i członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Sympatyków Transportu Miejskiego – w garniturach, czekają na pasażerki wyjątkowego tramwaju z kwiatami i słodkimi niespodziankami. Tramwaj będzie kursował w środę 8 marca w godzinach 12:00 – 19:00 na trasie Strzyża – Siedlce. Przejazdy są bezpłatne, tramwaj zatrzymuje się na wszystkich przystankach na trasie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz