czwartek, 16 marca 2017

Pomorska kurator oświaty promuje Gdańsk

Sebastian Wicki z Kościerzyny, zwycięzca finału jubileuszowej X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Ja, strażnik…”, która odbyła się (16 marca 2017 r.) w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, dostąpił zaszczytu wspólnego zgaszenia świeczek na jubileuszowym torcie. Uczeń kościerskiego gimnazjum asystował od lewej Piotrowi Kowalczukowi, wiceprezydentowi Gdańska ds. społecznych, prof. Zbigniewowi Machalińskiemu, rektorowi Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz Leszkowi Walczakowi, komendantowi Straży Miejskiej w Gdańsku.
Wiceprezydent miasta Piotr Kowalczuk podczas swego wystąpienia, gratulując 24 finalistom uczniom szkół ponadgimnazjalnych z 9 miast Pomorza (z Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa)., publicznie zobligował pomorską kurator oświaty Monikę Kończyk do popularyzacji w Polsce tej olimpiady organizowanej już od dziesięciu lat.
Pomorska kurator oświaty Monika Kończyk, tak bardzo wzięła sobie do serca polecenie wiceprezydenta Piotra Kowalczuka, że od razu zabrała się do pracy. Zaczęła robić zdjęcia z gali finałowej olimpiady o bezpieczeństwie i bezpośrednio wstawiać je na facebooka. Po Gdańsku już Toruń od trzech lat organizuje takie olimpiady, a kolejnym zainteresowanym jest miasto Poznań, którego władze specjalnie uczestniczyły na finałach w gdańskim ECS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz