czwartek, 6 października 2016

„3 literki jedno serce AWF”- Magnificencjo Rektorze, Szanowni Dziekani, zaproszeni Goście oraz Nauczyciele, a zwłaszcza Wy Drodzy Studenci, do których przede wszystkim skieruje swoje słowa.
Tak podczas inauguracji nowego roku akademickiego w czwartek 6 października 2016 roku rozpoczęła swoje przemówienie Oliwia Lisewska (na zdjęciu powyżej), przewodnicząca Rady Samorządu Studentów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

- Mam okazję wygłosić do Was dzisiejsze przemówienie jako reprezentantka Rady Samorządu Studentów tej uczelni. Stoję tu jednak głównie jako czynna studentka, koleżanka oraz osoba, która całe swoje serce zostawiła w tym właśnie miejscu już od pierwszego roku studiów.
Dla wielu z Was rok ten będzie przełomowym. Pojawią się nowe wyzwania, przyjaźnie i życiowe priorytety. W natłoku emocji, jakich teraz doświadczacie, dominują zapewne pytania: ,,Jak będzie wyglądała moja przyszłość?” ,,Czy poradzę sobie z wyzwaniami, które napotkam?”, ,,Czy ludzie których spotkam będą tak samo zwariowani jak ja?”, ,,Czy dam radę iść z uśmiechem na uczelnię w poniedziałkowy poranek tuż po udanym weekendzie?”...
Jako studentka Akademii z kilkuletnim doświadczeniem mogę zapewnić Was, że w miejscu, w którym się obecnie znaleźliście nie będziecie czuli się obco. Oprócz świetnej kadry, szerokich możliwości, specjalistycznej wiedzy - zdecydowanym atutem naszej uczelni jest niepowtarzalna atmosfera, którą wspólnie tworzymy. Pamiętajcie, od dziś Wy również bierzecie odpowiedzialność za tę atmosferę.
Jesteśmy wielką rodziną i jak to w rodzinie bywa, zdarzają się lepsze i gorsze dni. Jednak dzięki wspólnej sympatii, pomocy koleżeńskiej, udziale w życiu studenckim, jesteśmy w stanie przezwyciężać wspólnie nawet najtrudniejsze przeciwności losu.
Nasza Uczelnia to nie tylko budynki, to przede wszystkim ludzie i wspomnienia, które dzięki nim pozostają w naszych sercach na lata. Pamiętajmy, że okres w którym obecnie się znajdujemy jest prawdopodobnie jednym z najlepszych w naszym życiu. Starajmy się więc wykorzystywać dany nam czas tak, aby po latach każdy powrót pamięcią do czasów studiów na Akademii wywoływał na naszej twarzy uśmiech.
Chciałabym z tego miejsca życzyć wszystkim niezapomnianych doświadczeń, nieustającej chęci doskonalenia się, wielu wspaniałych przyjaźni i aby hasło: „3 literki jedno serce AWF” na zawsze pozostało w Waszej pamięci.
Powodzenia i do zobaczenia na Otrzęsinach. Z wyrazami szacunku, Oliwia Lisewska, przewodnicząca Rady Samorządu Studentów AWFiS Gdańsk.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz