czwartek, 20 października 2016

Kolejne dwa boiska w Gdańsku


Centrum sportu i rekreacji powstało przy Szkole Podstawowej nr 24 przy ul. Lilii Wenedy 19 we Wrzeszczu. Jego uroczyste otwarcie odbyło się w czwartek 20 października o godz. 8:00.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz dyrektorka SP 24 Bożena Zgłobicka.

Ksiądz dokonał poświęcenia centrum sportu przy SP 24 we Wrzeszczu.
Dokonał poświęcenia dwóch boisk wielofunkcyjnych o nawierzchni poliuretanowej z odwodnieniem, 60-metrowej 3-torowej bieżni, skoczni w dal i siłowni zewnętrznej, a dla maluchów nowoczesny plac zabaw.
Nauczyciele wreszcie mają super warunki do prowadzenia lekcji rekreacyjnych i wychowania fizycznego. Z tego faktu najbardziej zadowolone są dyrektorka SP 24 Bożena Zgłobicka:oraz wicedyrektorka Małgorzata Dzieniszewska. Swoje zadowolenie obie panie uzewnętrzniły do tego stopnia, że jak młode dziewczynki siadły na huśtawce i się trochę pobujały, za co publicznie zebrały oklaski.
Główna uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, w której cztery osoby złożyły stosowne przyrzeczenia. Oto ich treść.
Dyrektorka szkoły Bożena Zgłobicka: - Ślubujemy brać udział we wszystkich imprezach sportowych w duchu walki i dla chwały sportu.
Nauczycielka wychowania fizycznego Magdalena Bojanowska: - W imieniu wszystkich sędziów i organizatorów ślubuję całkowitą bezstronność i respektowanie obowiązujących reguł dla dobrego imienia sportu.
Przedstawiciel uczniów Jakub Krajnik: - W imieniu wszystkich uczniów Szkoły podstawowej numer 24 przyrzekamy, że będziemy współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji. Przyrzekamy uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły.

Uczeń Jasiu: - Radość, zadowolenie, duma towarzyszą wszystkim uczniom w tak uroczystym dniu. Niech te uczucia będą z nami nie tylko dzisiaj, ale w każdej chwili szkolnych potyczek sportowych, przedsięwzięć, realizacji marzeń.
Uczeń Jasiu zebranym uczniom w sali gimnastycznej SP 24 we Wrzeszczu odczytał też słowa papieża Jana Pawła II, jakie mają im towarzyszyć podczas zmagań sportowych: „Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca...”.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz do zebranych w sali gimnastycznej uczniów powiedział, że koszt tej inwestycji, to 1,35 mln zł. W Gdańsku mieszka prawie 0,5 mln osób i jest wiele szkół, które trzeba wyposażyć w dobrej jakości obiekty sportowe. Od roku 2006 w Gdańsku powstało już 87 boisk przyszkolnych i osiedlowych.
Uczniowie SP 24 dowiedzieli się też o tym, ze o rozdziale funduszy na budowę nowych przyszkolnych obiektów sportowych decydują radni miasta Gdańska. Z tych obiektów przy SP 24 będą z pewnością korzystały dzieci, które nawet dzisiaj przyszły na świat w szpitalach przy ulicy Klinicznej, czy Copernicus przy Długich Ogrodach, powiedział Adamowicz.
Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (na powyższym zdjęciu pierwszy z prawej) wspomniał, że projekt nie wyglądał tak ładnie na papierze, jak wyglądają w rzeczywistości wybudowane obiekty sportowe. Było bardzo mało miejsca, ale szkoła odzyskała trochę własnych terenów i zrobiła się możliwość budowy dwóch boisk, 60-metrowej bieżni i placu zabaw.

Po części oficjalnej goście zostali zaskoczeni spadającymi z podwieszonych u sufity parasoli na ich głowy czerwonymi sercami wykonanymi z papieru. Czterech prominentnych gości otrzymało też w prezencie oprawione w duże ramki koszulki sportowe. Wśród tej czwórki znalazł się absolwent SP 24 Wojciech Błaszkowski, obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska.

W ramach części artystycznej uczniowie klas IV-VI zatańczyli Belgijkę do muzyki irlandzkiej.
Uczniowie z młodszych klas z zainteresowaniem przyglądali się jak ich starsi koledzy i koleżanki tańczą do porywającej muzyki irlandzkiej.

Uczniowie klas IV-VI zatańczyli również taniec „Le la le”.

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz