czwartek, 6 października 2016

Medalowa absencja


Jakież było zdziwienie wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, a zwłaszcza jego magnificencji rektora AWFiS Gdańsk prof. Waldemara Moska, który występował o tak wysokie odznaczenia państwowe, kiedy 6 października 2016 podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, na osiem wyczytanych nazwisk, po odbiór wyszły... tylko dwie osoby. Byli to prof. Włodzimierz Erdmann i prof. Jan Jacek Kaczor. 
Przedstawicielka pomorskiego urzędu wojewódzkiego wyczytała, iż na podstawie artykułu 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 października 2014 roku, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali: Medalem Złotym za Długoletnią Służbę: Zofia Borys, prof. Włodzimierz Erdmann, Teresa Junka, dr Alojzy Ogiński, Teresa Olczak, Grażyna Skowrońska i Zbigniew Świerczyński. Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczony został prof. Jan Jacek Kaczor. 
Tej 6-osobowej absencji zdziwieni byli liczni goście uczestniczący w uroczystej inauguracji roku akademickiego. Władze uczelni zapewniły mnie, że odznaczeni zostali w porę powiadomieni o dacie i miejscu inauguracji.  

Fot. Włodzimierz AmerskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz