sobota, 22 października 2016

Biurowiec ZEFIR wizytówką Starego Przedmieścia Gdańska

Poczułem się, jakbym wrócił do Włoszech po niedawnej objazdówce zatytułowanej - Kto pokocha Włocha? Poczułem się tak 20 października 2016 podczas uroczystości otwarcia w Starym Przedmieściu Gdańska nowego biurowca. Nadano mu nazwę Zefir. taką jaką nosiły wytwarzane w tym budynku telewizory. 

Spółka UNIMOR Development S.A. po 9 miesiącach prac budowlanych, zakończyła realizację biurowca ZEFIR, do którego wnętrza prowadzą efektowne wrota obrotowe. Zefir stanowi pierwszy etap kompleksu POMERANIA OFFICE PARK. Jest to nowoczesny obiekt biurowy, który powstał w ramach rewitalizacji jednego z budynków dawnych zakładów UNIMOR przy ul. Żabi Kruk 16. Dzięki zastosowanym unikatowym rozwiązaniom architektonicznym stał się on nową wizytówką Starego Przedmieścia Gdańska.
Po niedawnej objazdówce po Włoszech, moją uwagę zwróciły butelki z włoskim winem wytrawnym i półsłodkim, białym i czerwonym. Rozsmakowując się w tym winie dowiedziałem się, że ZEFIR to czterokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy o powierzchni najmu ca. 5000 m kw. Swoim najemcom oferuje także ponad 90 miejsc parkingowych, zaaranżowanych na wewnętrznym dziedzińcu. 
Ucieszyło mnie, że w tym zaniedbanym dotychczas zakątku Gdańska, firma UNIMOR Development S.A. odrestaurowała okazały budynek i skomercjalizowała już ok. 65 proc. powierzchni całkowitej obiektu. Dominującym najemcą budynku została firma GACA System, która zagospodarowała ponad 1700 m kw., na których powstało nowoczesne studio odchudzania i centrum treningowe.

W tym centrum odchudzania, włoskie wina wytrawne, serwował ich dystrybutor na Trójmiasto Radosław Kowalski (na powyższym zdjęciu), zapewniając, że doskonale działają one na trawienie. Podczas rozmowy zapewnił mnie, że są w stałym kontakcie z klientami. Obsługują restauracje, hotele oraz imprezy firmowe. Dla kolekcjonerów mają wyszukane wyjątkowe butelki win. Wymienił mi winnice, z których winogron wyrabiane są wina przez nich importowane z Włoch.

Chigi Saracini, rodzina z wielowiekową tradycją. W XIV wieku uzyskała tytuł szlachecki. Wina które wychodzą z winnic Chigi Saracini, to owoc połączenia tradycji z nowoczesnymi technikami. Indywidualne podejście do każdej etykiety daje sporą różnorodność i powoduję że winnica posiada ciekawe porfolio.

Querceto Di Castellina BIO, posiadłość o której wzmianki pochodzą z XVI wieku, obejmuje gminy Castellina i Radda w Chianti. Zajmuje 50 hektarów, z czego nieco ponad 11 znajdujących się na obszarze Chianti Classico dedykowane jest uprawie winorośli. Rodzina od ponad 70 lat stara się o najwyższą jakość tworzonych win, starannie dopasowując klony vitis vinifera do rodzaju gleby i warunków mikroklimatycznych. Niskie, ograniczone plony dają szlachetne owoce, z których powstaje pełne elegancji wino.

Bellaria Agricola, najbardziej utytułowana winnica wśród ich partnerów. Misją tej rodzinnej firmy jest tworzenie produktów, które są uosobieniem tradycji i piękna regionu Irpinia. Wykorzystywane do produkcji win lokalne szczepy cieszą się rosnącą popularnością, ze względu na niepowtarzalność i godne reprezentowanie regionalnego charakteru.

Po takiej dawce wiedzy o włoskich winnicach na koniec wspomnę, o czym powiedział Krzysztof Paul, prezes Zarządu Spółki UNIMOR Development S.A., że ich biurowiec ZEFIR stanowi pierwszy element nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego POMERANIA OFFICE PARK. Docelowy plan inwestycyjny przewiduje powstanie w tym miejscu nowoczesnego zespołu kilku budynków, który zaoferuje łącznie ok. 17 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz