wtorek, 25 października 2016

To, ci australijska modelka?

Taką drogą pomiędzy podświetlonymi, ustawionymi jeden na drugim kontenerami, w sporym chłodzie, dochodziło się pieszo do prześwitującego dużego namiotu. W nim wieczorem w poniedziałek 24 października 2016 odbywała się główna uroczystość przekazania do użytku w gdańskim Deepwater Container Terminal (DCT) nowego głębokowodnego nabrzeża T2 o długości 650 metrów.
Wewnątrz namiotu wypełnionego głównie mężczyznami, raptem pojawiła się ciekawej urody, ładnie ubrana kobieta, przyodziana w futro z norek. W coś, co w Europie staje się już zakazane i niemodne.
Owa kobieta stanęła w pierwszym rzędzie od estrady, tuż obok zgromadzonych fotoreporterów. Najbliżej niej stał znany fotoreporter od zagadnień morskich Cezary Spigarski, nie wiedzący co począć z taką modelową pięknością. Przypuszczalnie najchętniej by ją obfotografował.
Gdyński fotoreporter Cezary Spigarski, prowadzący ciekawy portal pod nazwą oficynamorska.pl, przyglądał się bacznie zarówno gołym plecom jak i całej zgrabnej figurze tajemniczej blondynki.
W tym oglądzie szykownej blondynki z uwiązanymi u czubka głowy włosami, Cezary Spigarski nie był odosobniony. Blondynka to wyczuwała i ostentacyjnie co rusz poprawiała swoje futerkowe nakrycie. W gronie fotoreporterów zachodziliśmy w głowę, co to za modelka zaszczyciła większość panów zgromadzonych w obszernym prześwitującym namiocie?
Dopiero pod sam koniec imprezy okazało się, że jest to osobista żona Macieja Kwiatkowskiego, prezesa zarządu DCT Gdańsk SA. Ma na imię Elżbieta i przyleciała wraz z nim samolotem do Gdańska z odległej Australii, gdzie razem mieszkali. Ona na podwyższonej i podświetlonej scenie za to, że przywiodła męża do pracy w gdańskim DTC, otrzymała okazały bukiet kwiatów. Jej małżonek otrzymał podświetlany globus świata, na którym Australijka polskiego pochodzenia Elżbieta Kwiatkowski, brana przez nas fotoreporterów za modelkę, bez trudu wskazywała gdzie w Europie znajduje się Gdańsk, a jak daleko od niego leży Sydney.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz