poniedziałek, 17 października 2016

Jubileusz 35-lecia marzyciela... wody

Na jubileusz twórczej pracy literackiej Waldemara Nocnego - pisarza, historyka, pedagoga i marzyciela... wody, zapraszają "Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. 
Piątek 21 października 2016 godzina 17.00 Dom Kultury/ Galeria/ Muzeum ul. Turystyczna 3 Gdańsk Sobieszewo.

Waldemar Nocny - urodził się w Gdańsku w 1951 roku, ukończył Uniwersytet Gdański, wydział historyczny. Pracował w administracji rządowej, samorządowej i oświacie. Zasłużony działacz dla popularyzacji Gdańska, a w szczególności Wyspy Sobieszewskiej. Jest autorem zbioru opowiadań "Trzynasty kilometr" oraz powieści "Reguła trzech" (w dwóch tomach), "Do wkrótce" i "Kobiety". Zapoczątkował cykl publikacji historycznych ukazujących się w serii dzielnic Gdańska: "Brzeźno", "Nowy Port", "Stogi", "Wyspa Sobieszewska", "Jelitkowo", "Letnica".
Autor książek:
"Trzecie Ujście Wisły", "Jelitkowo na dawnej pocztówce", "Kobiety", "Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej". Jego teksty literackie zamieszczał m.in. "Autograf", "Pomorze" i "Tygodnik Kulturalny".
Jak zapowiada Beata Szalkowska z Wyspy Skarbów, podczas benefisu odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.


W trakcie uroczystego wieczoru pisarz zaprezentuje swoje najnowsze wydanie dostępnej do nabycia książki "Trzynasty kilometr".
Z recenzji Jerzego Sampa :"Trzynasty kilometr" Waldemara Nocnego, to osiem powiązanych ze sobą tematycznie opowiadań. Akcja rozgrywa się na wyspie rybackiej położonej u ujścia Wisły do morza. Nakreślone w tej książce losy bohaterów, a właściwie tylko epizody z ich życia, ukazują surową, powojenną rzeczywistość z jej konfliktami i pogmatwaniami. Autor nie stroni od poruszania spraw drażliwych, wstydliwych i kontrowersyjnych".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz