sobota, 22 października 2016

Nowy Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby


W ramach sportowego festynu, w sobotę 22 października 2016 r. został udostępniony sportowcom i mieszkańcom nowy Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby przy Al. Grunwaldzkiej 244 we Wrzeszczu. Usytuowany tuż obok Państwowych Szkół Budownictwa (na zdjęciu w tle), których byłem uczniem i bardzo to sobie cenię. Miałem doskonałe zajęcia techniczne, jak i z wychowania fizycznego, i to aż w dwóch szkolnych salach gimnastycznych.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście w osobach (na powyższym zdjęciu od lewej): prezes Polskiego Związku Rugby Dariusz Olszewski, Henryk Olszewski, trener kulomiota olimpijczyka Tomasza Majewskiego, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz były minister sportu olimpijczyk wioślarz poseł RP Adam Korol.

Otwarciu nowego boiska jednocześnie towarzyszyły obchody 60-lecia działalności gdańskiego klubu rugby – R.C. Lechia Gdańsk. Prezydent Adamowicz wręczył zasłużonym rugbystom prezydenckie medale „W dowód uznania”,

W rewanżu prezydent Paweł Adamowicz otrzymał jubileuszową odznakę rugbystów, z czego się bardzo cieszył. Podobnie jak Jan Kozłowski, były prezes PZR i obecny Dariusz Olszewski..

W festynie sportowym uczestniczyły dzieci i młodzież uprawiająca dwie dyscypliny sportowe lekkoatletykę i rugby. Z trenerami i działaczami tych dwóch dyscyplin sportowych robiono sobie pamiątkowe zdjęcia. Na powyższym pozują m.in. prezes Pomorskiego Związku LA Marek Fostiak i Henryk Olszewski, trener kulomiota olimpijczyka Tomasza Majewskiego.

W jubileuszowej imprezie uczestniczyła jedna z najbardziej utytułowanych polskich tyczkarek, olimpijka Anna Rogowska z SKLA Sopot, która wyraziła bardzo pochlebną opinię o 8-torowej bieżni nowego stadionu, twierdząc po swoich treningach przygotowujących ją do udziału w biegu maratońskim, że jest ona bardzo elastyczna, a tym samym nośna.

Olimpijka, utytułowana tyczkarka Anna Rogowska i olimpijczyk wioślarz Adam Korol z ochotą pozowali do wspólnych zdjęć wraz z lekkoatletycznym narybkiem.


Na takiej historycznej imprezie związanej z oddaniem do użytku jedynego stadionu lekkoatletycznego w Gdańsku, nie mogło zabraknąć Edwarda Szymczaka (na zdjęciu z prawej), byłego trenera kadry tyczkarzy i tyczkarek, absolwenta AWFiS Gdańsk oraz jego wychowanków m.in. Mariana Kolasy i kilku innych tyczkarzy.

W ramach festynu rodzinnego, nie zabrakło sportowych atrakcji. Przed oficjalną ceremonią otwarcia ponad 100 młodych lekkoatletów z terenu Gdańska oraz województwa zaprezentowało się zgromadzonej publiczności w konkurencjach królowej sportu.

Warto było brać udział w sztafetach lekkoatletycznych, a następnie uczestniczyć w ceremonii otwarcia nowego obiektu - Gdańskiego Stadion Lekkoatletyczny i Rugby.

Tekst i zdjęcia: Włodzimierz Amerski (amerski49@wp.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz