niedziela, 23 października 2016

Oblężony Manhattan

Już w niedzielę 23 października 2016 po raz ósmy odbędzie się plenerowa impreza Gdańsk Biega. Start w samo południe spod molo na plaży w Gdańsku Brzeźnie.
Organizatorzy przygotowali 3500 pakietów startowych w postaci koszulek biegowych. Pakiety można było odebrać w sobotę 22 października w godz. 10:00 – 18:00, na poziomie -1 w holu przed sklepem "Piotr i Paweł" w Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan przy al. Grunwaldzkiej 82 w Gdańsku Wrzeszczu.
Chociaż rejestrację internetową już zamknięto, wciąż jest szansa, aby wziąć udział w biegu przychodząc na start w Brzeźnie. Od wolontariuszek rozdających koszulki w Manhattanie dowiedziałem się, że największe wzięcie miały koszulki oznaczone symbolem S i w południe już ich zabrakło.
Obok stoiska z wydawanymi koszulkami rozwieszono obszerną listę startową. Do udziału w VIII Gdańsk Biega zapisało się 3298 osób. Przy odbiorze koszulek można było poczęstować się bardzo smacznym jabłkiem.
Niektóre z osób robiły zdjęcia swoich nazwisk umieszczonych na liście startowej i rozsyłały po znajomych.

Na tym samym poziomie w pobliżu koszulkowego stoiska reklamowała się Akademia Aikido, na miejscu dokonująca zapisy na zajęcia treningowe prowadzone na Przymorzu, Osowej, Chełmie i Suchaninie.
Nie mogło też zabraknąć w Manhattanie należącego do słynnego Dariusza Michalczewskiego stoiska TIGERGYM oferującego: zajęcia siłowe, taneczno-ruchowe, spinning, masaże salę kardio, saunę i jacuzzi. Tego dnia jego Manhattan za sprawą koszulek Gdańsk Biega 2016 był wyjątkowo oblegany.
Sam bieg wyruszy o godz. 12. Start i meta usytuowane są przy molo na plaży w Gdańsku Brzeźnie. Do wyboru są dystanse 3,3 km oraz 6 km. Trasa prowadzi plażą oraz alejkami Nadmorskiego Parku im. Reagana. 
Przed startem o godzinie 11:45 przed sceną na plaży biegacze wezmą udział w tradycyjnej rozgrzewce w energetycznych rytmach Zumby.

Zdjęcia: Włodzimierz Amerski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz