środa, 12 października 2016

Utopijne marzenie Kusznierewicza /?/Marzeniem żeglarskiego olimpijczyka Mateusza Kusznierewicza jest, aby w jednym miejscu, najlepiej na wodzie, spotkało się ponad 20 tysięcy gimnazjalistów, którzy wzięli udział w edukacyjnych rejsach realizowanych w Gdańsku od 2010 roku. Ten Program Edukacji Morskiej wyjątkowy w skali Europy, to przykład udanej współpracy międzysektorowej. Edukacja morska ma w Gdańsku długą tradycję i – jak zapewnili jej współcześni krzewiciele - będzie rozwijała się w kolejnych latach.


W środę 12 października 2016 realizatorzy Programu Edukacji Morskiej spotkali się w Ośrodku Kultury Morskiej, aby podsumować siódmą edycję gdańskiej inicjatywy. Ważną formą aktywności Programu jest także realizacja darmowych warsztatów żeglarskich dla dzieci.
Weekendowe zajęcia na plaży w Gdańsku Brzeźnie oraz stanowiska edukacyjne realizowane w ramach wydarzeń odbywających się terenie Trójmiasta, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. 
- Pokazując takie radosne, rekreacyjne oblicze sportu zachęcane są do aktywności nawet te dzieciaki, które nie odnajdują się w rywalizacji. Żeglarstwo pokazuje, że sukces to nie koniecznie najlepszy wynik, ale właśnie współpraca i stopniowe rozwijanie umiejętnościpowiedział Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. A jeśli dodamy do tego troskę o stan czystości wód, po których tak przyjemnie się pływa, to nie ma wątpliwości, że tych parę godzin spędzonych na jachcie, to dużo więcej niż nauka podstaw żeglarstwa.
Pytanie tylko, gdzie i kiedy spełnić marzenie naszego Ambasadora, aby w jednym miejscu zgromadzić gimnazjalistów, a także już studentów, w łącznej ilości około 20 tys, osób, których objął gdański Program Edukacji Morskiej? To marzenie wydaje się być utopijne!

Fot. Włodzimierz Amerski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz